LA Choppers LA-7337-14B Black 1-1/4" 14" Rise Kage Fighter T-Bars Handlebars TBW
Regular price
Regular price
-17%
Sale price
Couldn't load pickup availability
IN BRAND NEW CONDITION
PART # LA-7337-14B
Drag # 0601-4933
Fits: Universal Applications w/ 3-1/2" On Center Risers
- High-strength steel tubing construction
- Gloss Black Finish
- Crossbars are welded directly to the risers
- Accepts stock controls
- 3 1/2" on-center risers
- Designed for internal wiring; notched for Throttle-By-Wire applications
- Made in the U.S.A..
Specs:
- Center Width Imperial: 4"
- End Rise Imperial: 14"
- Features: Accepts Heated Grips
- Notched for Throttle By Wire Pre-Drilled Straight Riser
- Finish/Color: Gloss Black
- Width Imperial: 30"
- Pullback/Sweep Imperial: 5"
- Handlebar Diameter Imperial: 1-1/4"
- Riser Center to Center Width Imperial: 3-1/2"
- Material: Stainless Steel
- Type/Bend: T-Bar
NOTE: Accepts H-D OEM heated grips
Universal Applications w/ 3-1/2" On Center Risers
| Product Title | Store SKU | MFR Part # |
|---|---|---|
| LA Choppers LA-7337-14B Black 1-1/4" 14" Rise Kage Fighter T-Bars Handlebars TBW | DS06014933 | LA-7337-14B |